Rotterdam gaststad van de World Hydrogen Summit (WHS) in Ahoy

15 May 2026, 13:46 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
LMO FOTO

Rotterdam is van 19 t/m 21 mei 2026 opnieuw gaststad van de World Hydrogen Summit (WHS) in Ahoy. Voor het vijfde jaar op rij komen internationale bedrijven, overheden en kennisinstellingen uit de waterstofsector samen. De summit onderstreept de rol van Rotterdam in de energietransitie en de ambitie om een toonaangevende Europese waterstofhub te zijn. Als grootste haven van Europa werkt Rotterdam aan infrastructuur, importketens en toepassingen voor waterstof in industrie en mobiliteit.

Burgemeester Carola Schouten en wethouder Robert Simons (Haven en Economie) vertegenwoordigen de gemeente tijdens diverse programmaonderdelen. Op maandag 19 mei heet de burgemeester de gasten welkom tijdens een internationaal zakendiner waar de wethouder vervolgens spreekt. Dit diner is georganiseerd met het ministerie van Buitenlandse Zaken en Havenbedrijf Rotterdam. Dinsdag 20 mei opent burgemeester Schouten de summit en spreekt zij tijdens een internationaal diner. Wethouder Simons opent samen met partners de beursvloer en reikt een Hydrogen Award uit.

Op woensdag vertegenwoordigt Simons de gemeente tijdens het Hydrogen Breakfast, waarna hij samen met de provincie vertegenwoordigers uit het havengebied ontvangt voor gesprekken over veiligheid en samenwerking. Burgemeester Schouten spreekt die dag samen met de minister van Klimaat en Groene Groei over de positie van Nederland en Rotterdam als ‘Hydrogen Gateway to Europe’ en begeleidt Koning Willem-Alexander tijdens zijn bezoek aan de summit en het eerste deel van de oplevering van het waterstofnetwerk van de Gasunie.

Gedurende de summit vinden gesprekken plaats met internationale partners over energie, havenontwikkeling en verduurzaming. De betrokkenheid van Rotterdam biedt kansen om de internationale positie van stad en haven verder te versterken.